Mesaj gönder

Haberler

August 16, 2022

Maske makinesinin parçalarında bulunan pnömatik makas, nasıl kullanılacağını biliyor musunuz?

Maske makinesinin parçalarında bulunan pnömatik makas, nasıl kullanılacağını biliyor musunuz?

hakkında en son şirket haberleri Maske makinesinin parçalarında bulunan pnömatik makas, nasıl kullanılacağını biliyor musunuz?  0

Maske makinesinin ana pnömatik parçaları nelerdir?

Maske makinesinin ana ortak pnömatik bileşenleri: silindir, solenoid valf, pnömatik bağlantı, hava kaynaklı işlemci, trakea vb.

Maske makinesindeki makası ne çalıştırır?

Pnömatik makas esas olarak çeşitli metal levhaları, boruları ve plastikleri kesmek ve kıvırmak için kullanılır.Pnömatik makas basınçlı hava ile tahrik edilir, bu nedenle kullanımdan önce bir hava kompresörü bulunmalıdır.0.4-0.6Mpa basınçta hava kompresörü tarafından sağlanan basınçlı hava, normal olarak pnömatik makasın trakeaya bağlanmasıyla kullanılabilir.

Maske makinesinin pnömatik makası nasıl kullanılır

1. Bıçağın ve gövdenin geleneksel montajından önce hava basıncının (hava kompresörü) kapatıldığından emin olun.

2. Gövde tarafından belirtilen hava basıncını onaylayın (vücut ölçüsü tarafından kullanılan hava basıncı da farklıdır)

2. Bıçağın kullanımı, bıçağın çalışma uzunluğunun orta değerinde mümkün olduğunca kullanılmalıdır.

4. Kullanımdan sonra, kolay bakım için hava basıncı (hava kompresörü) kapatılmalıdır.Su buharının bıçağın ve gövdenin iç kısmının paslanmasına neden olmasını önlemek için hava kompresörü bir su filtresi cihazına bağlanmalıdır.Yayı ve pistonu kuru bir bezle silin ve piston segmanının eskimiş olup olmadığını kontrol etmek için tereyağı sürün.Kesme kabiliyeti ile ilgili bir sorun varsa, lütfen önce hava basıncının belirtilen aralıkta olup olmadığını ve bıçağın hasarlı veya deforme olup olmadığını kontrol edin.

Maske makinesinin pnömatik makası için önlemler

1. Ana gövde için belirtilen hava basıncına dikkat edin.Ana gövde için kullanılan hava basıncının boyutu farklıdır.Çok küçükse, bıçağın yeteneğini etkileyecektir.Çok büyük olursa, kolayca bıçağa zarar verir ve ana gövde içindeki pistonun kırılmasına neden olur.

2. Bıçağın merkez vidası ve ana gövde özel malzemelerden yapılmıştır ve ikamesi kullanılamaz.Yedek vidaların kullanılması, ana gövde vidasının "raybalamasına" ve bıçağa zarar vermesine neden olacak ve ana gövdenin raybalanması tekrar kullanılmayacaktır.

3. Bıçak, düzenlemelerin dışında ve yetenek değerinin belirtilmesinin ötesinde öğeleri kullanmayacaktır.

4. Bıçak değiştirilirken hava basıncı kapatılmalı ve "boş makas" kullanılmamalıdır.

4. Gövdenin ve bıçağın düşmesini önleyin.

İletişim bilgileri